(0212) 265 13 68-69 info@pethouse.com.tr

Levent Berker – Veterİner Hekİm

PetHouse Clinic

Evcil dostlarınızın sağlığı bizim için en önemli önceliktir.
Uzman veteriner hekimlerimiz ve deneyimli personelimizle, evcil dostlarınızın ihtiyaçlarına karşılık vermek için buradayız.

HİZMETLERİMİZ

Randevu Al

Dahiliye: İç organ hastalıkları kedi ve köpeklerde son derece önemli sağlık problemlerine yol açabilen dostlarımızın hem hayat kalitesini bozan (diabet,böbrek yetmezliği,karaciğer hastalıkları vb.) hem de hayati tehlike oluşturan hastalıklardır.Kliniğimizde tüm dahili hastalıkların teşhis ve tedavisi son teknolojik imkanlar kullanılarak başarıyla yapılabilmektedir..

Genel Cerrahi Operasyonları: Evcil dostlarımız yaşam süreleri boyunca çeşitli sebeplerden (Yaralanma, trafik kazası, tümör vb.) dolayı cerrahi müdahale ile tedavi mecburiyetinde kalabilirler. Kliniğimizde son teknolojik cihazlar eşliğinde (radyo cerrahi  bipolar koter  vs.) genel cerrahi operasyonları başarıyla uygulanmaktadır.

Ortopedik Cerrahi Operasyonları: Kliniğimize travma ya da genetik bozukluklara bağlı (Hip dysplasia vb.) oluşan ortopedik rahatsızlıkların teşhis,tedavi ve operatif müdehaleleri uzman Ortopedist eşliğinde başarıyla uygulanmaktadır.

Laboratuar Muayeneleri: Evcil dostlarımızın her türlü dahili ve harici rahatsızlıklarının teşhisinde laboratuar muayenelerinin çok önemli bir yeri vardır.Kliniğimizde genel kan sayımı,biyokimyasal ve hormonal analizler ile patoloji,gaita ve deri örneklerinin değerlendirilmesi başarıyla yapılmaktadır.

Röntgen:Küçük dostlarımızın tüm dahili ya da cerrahi problemlerinde röntgen uygulamaları sıklıkla kullanılan tanı yöntemleridir.Bu amaçla kliniğimizde,dostlarımızın radyolojik incelemelerini gerçekleştirmek için bir röntgen ünitesi bulunmaktadır.Özellikle Birçok köpek ırkında (German Shepherd,Golden Retriever,Labrador Retriever vb.) genetik olarakta görülebilen Hip dysplasia (kalça çıkığı) probleminin tanı ve tedavisi kliniğimizde  başarıyla gerçekleşmektedir.

Doğum ve Jinekolojik Operasyonlar:Evcil dostlarımızın yaşam süreleri boyunca karşılaşabileceği  jinekolojik problemelerin (pyometra,endometritis vb.) teşhis ve tedavisi ile doğum esnasında oluşabilecek komplikasyonların (güç doğum vb.) giderilmesi konusunda tecrübelerimizle,başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Ağız ve Diş hastalıkları teşhis ve tedavi:Evcil dostlarımızın bir çoğu ağız ve diş hastalıklarıyla ilgili birçok problem yaşamaktadır.Özellikle diş eti enfeksiyonları (gingivitis)ve damakla ilgili enfeksiyonlar (stomatitis) birçok dahili (böbrek yetmezliği,karaciğer hastalıkları vb.)  ve mikrobik(kedi aidsi vb.) hastalığın belirtisi olabilir.Özellikle köpeklerde diş taşı  (tartar) ve plak oluşumu da sıklıkla görülmekte olan diş rahatsızlıklarıdır.Kliniğimzide tüm bu rahatsızlıkların medikal ya da cerrahi tedavileri başarıyla uygulanmaktadır

Dermatoloji (Deri hastalıkları) teşhis ve tadavisi:Küçük dostlarımızın sıklıkla karşılaştığı dermatolojik problemlerin birçok nedeni bulunmaktadır. Gıda alerjileri,metabolik hastalıklar,parazitler,mantar ya da bakteriyolojik nedenler,tümöral oluşumlar,hormonlar gibi birden fazla sebebe bağlı gelişebilen deri hastalıkları,aynı zaman da bir çok iç organ hastalığının da habercisi olabilmektedir.Bu nedenle Deri hastlıklarının teşhis ve tedavi süreleri uzun sürebilmektedir.Kliniğimizde her türlü deri hastalıklarının teşhis ve tedavisi son gelişmeler ve teşhis teknikleri kullanılarak başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Yatar Hasta ve yoğun bakım:Petlerimizin bir çok dahili hastalıkları ya da cerrahi müdahaleleri sonucu hospitalize edilmeleri gerekmektedir.Kliniğimizde bu tarz problemi olan dostlarımıza yatar hasta bölümümüzde özenle bakılmaktadır.

Acil

Acil Müdahale:Evcil dostlarınızın tüm acil problemlerine kliniğimizde dikkatle müdahale edilecek teknik donanım mevcuttur

Koruyucu Hekimlik

Aşılar: Dostlarımızın,hayatları boyunca hassasiyet gösterdikleri,onlar için tehlikeli olabilen hayati tehdit yaratan bir çok virütik etken vardır.Yıllarca süren araştırmalar sonucu dostlarımızı bu tehlikeli hastalıklara karşı koruyan aşılar geliştirilmiştir.Bizler  sevgili dostlarımızın bu tür problemlerle karşı karşıya kalmamaları için periyodik olarak aşılanması gerektiğini sizlere hatırlatmak ve uygulamakla görevliyiz.Aşılama programları ve uygulamaları için sitemizde bilgi bankası bölümünden bilgi edinebilirsiniz.
(Yavruların Aşı Programı İçin tıklayınız)

Mikroçip uygulamaları:Mikroçipler küçük dostlarımızın tüm bilgilerinin işlenebileceği bir kayıt oluşturma amacıyla dizayn edilmiş,uluslararası standartlara(ISO11784-11785) uygun olarak deri altına implant edilen elektronik aygıtlardır.Mikroçip uygulaması basit bir enjeksiyon şeklindedir.Uygulama herhangi bir ağrı,acı yada lokal irritasyona neden olmaz. Özellikle  petlerinizin,kayıp ya da çalınma durumlarında kimlik tespiti kolaylığı sağladığından mikroçip uygulaması büyük önem arz etmektedir.Avrupa birliği pet pasaport yasasında da zorunlu hale getirilen mikrocip uygulaması kliniğimizde rutin olarak uygulanabilmektedir.

İç ve Dış Paraziter tedavi:Evcil dostlarımız birçok iç ve dış parazit türlerine karşı korumasızdır.Koruyucu hekimliğin başlıca uygulama alanlarından biri de tüm iç ve dış parazitlere karşı koruyucu önlemler almak,olası paraziter enfestasyonları tedavi etmektir.
Özellikle insanlara bulaşabilen Echinococus türü tenyaların (bağırsak kurdu) ve dış parazit türlerinden kene enfestasyonları çevre sağlığı açısından da önem arz etmektedir.Bununla beraber sadece petlerinizin sağlığını ilgilendiren birçok iç ve dış etken mevcuttur.Tüm bu iç ve dış parazitlerin taşıdığı ve petlerinize bulaştırdığı hastalıklarda göz önüne alındığında,iç ve dış paraziter tedavinin önemi daha da iyi anlaşılmaktadır.Kliniğimizde tüm iç ve dış paraziter hastalıkların teşhis ve tedavisi başarıyla uygulanmaktadır.

Check Up: Evcil dostlarımızın yaşamları süresince birçok problem yaşamaları söz konusudur.Özellikle orta yaşı geçmiş olan kedi ve köpeklerde iç organ rahatsızlıkları yavaş yavaş günışığına çıkabilmektedir.Kliniğimizde özellikle orta yaşı geçmiş tüm petlere rutin check Up uygulamaları (kan analizleri,röntgen vb.) düzenli olarak yapılmaktadır.Bu sayede gözükmesi olası birçok metabolik,hormonal,tümöral,organ hastalıklarının erken teşhisi ve tadvisi mümkün olmaktadır.

Evcil hayvan Kuaförü: Kliniğimizde tüm evcil dostlarınızın traş ve banyo uygulamaları tecrübeli kuaförümüz tarafından özenle yapılmaktadır.Kuaförümüz Pazar ve tatil günleri hariç,haftanın altı günü hizmet vermektedir. Gelmeden önce randevu alınması gerekmektedir.

Petshop ve Aksesuar: Evcil dostlarınız için uygun mama seçimi,onların sağlıklı bir yaşam sürmeleri açısından büyük önem arz etmektedir. Kliniğimizde dostlarınız için en uygun ve kaliteli mamaları ve prescription (diyet serisi mamalar) diyetleri  her zaman bulmanız mümkündür.

Sosyal Aktiviteler: Özellikle minik hayvanseverlerin evcil dostlarımızla iç içe olması ve onları daha yakından tanıyabilmelerine yönelik her türlü geziye memnuniyetle ev sahipliği yapıyoruz.

Online Randevu

pethouse.com.tr/online

e-posta

info@pethouse.com.tr

instagram

Whatsapp

(0212) 265 13 68-69

İletişim

(0212) 265 13 68-69

Ulaşım

Akat Mah. Gül Sokak 6.Gazeteciler Sitesi No:16 Akatlar-İstanbul